KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 14346575
nr 1434 6575
Oljemålningar
2 st, Carl Peter Lehmann (1794-1876). Porträtt Föreställande Joseph Engel och Henricke Engel född Hoffmann. Påskrift a tergo. Ej signerade. Olja på duk, 60x52cm, oramade
Kondition: färgbortfall
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 29 november 2021
kl 20:53:23
29/11 11:13:38
700 kr
29/11 19:56:06